• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • مرجع شعبه مرکزی
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

جملات بزرگان

 

قالَ اَمیرُالمُوْمِنینَ عَلِیُّ بْنُ اَبیطالب(علیه السلام):

مِنْ کُنُوزِ الْجَنَّهِ الْبِرُّ وَ إِخْفاءُ الْعَمَلِ وَ الصَّبْرُ عَلَی الرَّزایا وَ کِتْمانُ الْمَصائِبِ.

ادامه مطلب...

 

 

 

عنوان کتاب: ورزش زورخانه (بررسی نقش آن در پارامترهای اجتماعی و جهانی سازی آن)


نویسنده: حسینی، امیر


رده بندی دیویی: 1387 و77 ح 0955 /796


شماره ثبت: 100758


ناشر: بامداد کتاب


سال انتشار: 1387

 

ورزش باستانی در کشور ما سابقه ای دیرینه دارد، قدمت آن به دوران قبل از اسلام می رسد که پس از آن به جهت همسویی و انطباق موازین و معیارهای آن با تعالیم عالیه اسلامی و تبعیت و پیروی از احکام و فرامین دینی، الگو و سرمشق قرار دادن پیشوایان دین، به تدریج از رونق و اعتبار بیشتری برخوردار شده و به لحاظ توجه عمیق به گرایشان و علائق مذهبی، همچنان تا به امروز استمرار داشته است.
ناشر این کتاب، معرفی کامل و گویای این ورزش و ابعاد جهانی سازی آن را وظیفه خود دانسته و اقدام به چاپ این اثر ارزشمند که ماحصل تحقیق و تجربه جناب آقای دکتر سید امیر حسینی است، نموده است.

 

 

 

 

 

 

عنوان کتاب: ادبیات نمایشی در ایران

نویسنده: ملک پور، جمشید

رده بندی دیویی: الف 758 م 009/2فا8

شماره ثبت: 11138

ناشر: توس

سال انتشار: 1398

 

 

بیش از سه قرن است که از عمر نخستین آثار نمایشی که همان درام های مذهبی – تعزیه باشد می گذرد. ادبیات نمایشی که بر پایه ی اصول و قواعد نمایش فرنگستان پی ریزی شده نیز عمرش دارد کم کم به حدود دو قرن می رسد.


جلد اول مجموعه ادبیات نمایشی در ایران نخستین کوشش ها تا دوره قاجار را در بر می گیرد و به بررسی آثار آخوندزاده، میرزا آقا تبریزی و نهضت ترجمه و اقتباس نمایشنامه در ایران می پردازد و مباحثی چون نمایشنامه نویسی، نقد و نظریه های نمایشی را به عنوان گنجینه های ادبیات نمایشی در ایران مورد بررسی قرار می دهد.


جلد دوم مجموعه ادبیات نمایشی در ایران دوران انقلاب مشروطه را در بر می گیرد و به بررسی آثار نمایشنامه نویسان آذری و فارسی زبانی چون حاجی بگف، نریمانف، مویدالممالک فکری، کمال الوزاره محمودی و همین طور نخستین روزنامه تئاتر ایران و نهضت ترجمه و اقتباس نمایشنامه در ایران می پردازد و با چاپ متون نمایشی چون حکام قدیم – حکام جدید، اوستاد نوروز پینه دوز و ضحاک راه آشنایی و بررسی ادبیات نمایشی در ایران را برای علاقه مندان هموار می سازد.


جلد سوم مجموعه ادبیات نمایشی در ایران دوران حکومت رضا شاه پهلوی (۱۳۲۰-۱۳۰۰ هـ ش) را در برمی گیرد. رضا کمال شهرزاد، حسن مقدم، میرزاده ی عشقی، صادق هدایت، سعید نفیسی و گریگور یقیکیان از جمله نمایشنامه نویسانی بودند که آثاری ناسیونالیستی با نگاهی حسرت زا و رمانتیک به گذشته باستانی در این دوران از خود برجای گذاشتند. در این جلد با مباحثی چون اپرت، نقد و تأسیس نخستین مدارس نمایشی در ایران نیز آشنا می شویم.

 

 

 

 

 

 

عنوان کتاب: مقدمه ای بر فیزیولوژی ورزشی مولکولی

نویسنده:  هنینگ، واکر هج

مترجم: دریانوش، فرهاد

رده بندی دیویی: 1395 713  م71/613

شماره ثبت: 209083

ناشر:   شرکت تضامنی انتشاراتی حتمی و شرکا

سال انتشار: 1396

در سر تا سر تاریخ علم، رشته های علمی خود دارای زیر شاخه های علمی مختلفی هستند. فیزیولوژی ورزشی مولکولی، یک زیر شاخه ضروری در علم فیزیولوژی ورزشی است. این واژه،کوتاه شده اصطلاح فیزیولوژی ورزشی سلولی و مولکولی است که اولین بار توسط فرانک بوث(بوث1988) بیان شده است. به جرأت می توان گفت کتاب حاضر، بهترین کتابی است که در زمینه فیزیولوژی ورزشی مولکولی تألیف شده است. در این کتاب به طور دقیق، روند ایجاد سازگاری های ناشی از تمرینات مقاومتی و استقامتی توضیح داده شده است. همچنین به مباحث مهمی مانند ایجاد فرایند پیری، تغذیه ورزشی مولکولی، سیستم ایمنی و سیستم عصبی پرداخته شده است. بنابراین کتاب، برای دانشجویان دکتری فیزیولوژی ورزشی توصیه می شود.

 

 

 

عنوان کتاب: همه خریدارند، اگر تو فروشنده باشی


نویسنده: امامی، حمید


رده بندی دیویی: ه 767 الف85/658


شماره ثبت: 224043


ناشر: نسل نو اندیش


سال انتشار: 1398

 


در سمینارها و کارگاه های آموزشی بازاریابی و فروش با فروشندگانی مواجه می شوم که از مشتریان گلایه دارند که چرا بیمه عمر را جدی نمی گیرند، بهانه می آورند که پول ندارند و شرایط اقتصادی خوب نیست.

مردم مشکلات زیادی را مطرح می کنند و حاضر نیستند بیمه عمر بخرند، می گویند به بیمه نیاز نداریم، از آینده مطمئن نیستیم و امکان دارد سرمایه ما از بین برود و... پاسخ من به این عزیزان این است مردم به بیمه نیاز دارند و چیزی را که نیاز دارند باور هم می کنند به طور قطع از ما خرید خواهد کرد.


به وضوح می بینیم که فروش بیمه ها هر سال نسبت به سال پیش رشدی چشمگیرتر داشته است. این بیمه نامه ها را چه کسانی می خرند و چه کسانی می فروشند؟

بیمه نامه ها را همین مردمی می خرند که شما به آن ها مراجعه می کنید و به شما جواب منفی می دهند و فروشندگان بیمه هم همین همکاران شما هستند که هر روز با تلاش، پشتکار، عشق، امید و باور می فروشند. سه سال گذشته در چند سمینار یا کارگاه آموزشی مرتبط با حوزه کارتان شرکت کرده اید؟ چند جلد کتاب درباره فروش بیمه و بازاریابی خوانده اید؟ در روز چند ساعت فایل های شنیداری یا دیداری گوش می کنید و می بینید؟ در طول یک سال چند درصد درآمدتان را صرف آموزش می کنید؟ چه چیز کاشته اید که انتظار دروی آن را دارید؟ آیا شما فروشنده ای هستید که مردم خریدارتان باشند؟

این کتاب به شما کمک می کند به سمت حرفه ای شدن پیش بروید.

 

 

 

 

 

 

 

عنوان کتاب: چه کسی از دیوانه ها نمی ترسد؟


نویسنده: رضایی، مهدی


رده بندی دیویی: 1389 چ 574 ر 62/3 فا8


شماره ثبت: 157234


ناشر: افکار


سال انتشار: 1389

همه ی آدم ها دیوانه اند. فقط نوع دیوانگی آن ها فرق می کند. شاید همین حرفم کافی است که دیگران بفهمند که خودم چقدر دیوانه ام.

هر چند که دیگران همیشه می ترسند که نکند بهشان بگویند دیوانه اما من ترسی ندارم. حتی از دیوانگی خودم لذت هم می برم. اگر لازم باشد روی کاغذ می نویسم و پایش را امضا هم می کنم. خودم هم آن قدر جسور هستم که وقتی کسی را می بینم که رفتار و حرف هایش شبیه عاقل ها نیست در چشمش زل می زنم و می گویم دیوانه! من هم که فقط منتظر همین حرف ها هستم که قاطی بکنم و دخل طرفم را بیاورم. یک بار هم در مترو با یک زن ولگرد جر و بحث کردم. با موبایلش صحبت می کرد و به طرفش با صدای بلند می گفت که یک شب تا صبح چقدر پول می گیرد. من هم عصبانی شدم و با هم جر و بحث کردیم.


 

 

 


عنوان کتاب: حرف نزن، کاری بکن!:

هفت اقدام برای دستیابی به هدف


نویسنده: تریسی، برایان


مترجم: قراچه داغی، مهدی


رده بندی دیویی: 1398ح 553 ت1/158


شماره ثبت: 224661


ناشر: ذهن آویز


سال انتشار: 1398

 

برایان تریسی به عنوان پرفروش ترین نویسنده و متخصص موفقیت در کتاب حرف نزنید عمل کنید! با روشی هفت قسمتی به شما کمک می کند بسیار زودتر از سایر افراد، در زندگی خود موفق شوید.

ما در سریع ترین، آشفته ترین، مخرب ترین و پیش بینی نشدنی ترین دوران تاریخ بشر به سر می بریم. این تغییر سریع سبب می شود مردم از مسیر اصلی منحرف شوند، احساس تزلزل، ناامنی و بی انگیزگی کنند، از این رو سرعت خود را کم می کنند، کاری انجام نمی دهند و زیاد موفق نمی شوند.

بیشتر مردم به دلیل تجربه هایی که در کودکی پشت سر گذاشته اند، وقتی در بزرگ سالی با موضوعی جدید، متفاوت یا غیرمنتظره یا نامطمئن روبه رو می شوند، واکنش طبیعی شان این است:

«من نمی توانم!» آن گاه این ترس از شکست، فرد را از امتحان کردن موارد جدید، خطر کردن و خروج از منطقه امن و فکر کردن به موضوع جدید باز می دارد.

 

 

 

 

 

عنوان کتاب: ویران می آیی


نویسنده: سناپور، حسین


رده بندی دیویی:1388 و 755 س62/3 فا 8


شماره ثبت: 208318


ناشر: چشمه


سال انتشار: 1382

حالا دل ام می خواهد برات بگویم اصلا کلمات دروغ اند. اما حتی وقتی که می دانی فقط نقاب اند، آن قدر واقعی به نظر می رسند که دل ات می خواهد باورشان کنی. می خواهم بگویم این تو نبودی که کلمات را به کار میبردی، این کلمات بودند که تو را به کار می گرفتند و مصرف ات می کردند تا برای خودشان چیزی بشوند که ارزش به ذهن ماندن داشته باشد. می خواهم بگویم حالا هر سنگی نام توست و جلوه ی توست که می تواند آن جنب و جوش عظیم پشت دروازه را، شهر را، بی رنگ و محو کند. 
 

 

 

 عنوان کتاب: الگوی شادی از نگاه قرآن و حدیث


نویسنده: محمدی ری شهری، محمد

 

رده بندی دیویی: 1391الف354 م637/297


شماره ثبت: 159933


ناشر: موسسه علمی فرهنگی دارالحدیث


سال انتشار: 1391

آیا اضطراب و نگرانی، مهم ترین مشکل انسان عصر حاضر است و به همین خاطر از، دوان کنونی، به عصر اضطراب یاد می شود؟

فرد مضطرب، با احساس رنج آوری دست و پنجه نرم می کند که به یک موقعیت ضربه آمیز کنونی یا به انتظار خطری از ناحیه ی چیزی معین، وابسته است. در چنین وظعیتی، فرد مضطرب، احساس نا ایمنی یا تهدید می کند که منبع آن ره روشنی قابل درک نیست. اضطراب، شامل احساس عدم اطمینان، درماندگی و برانگیختگی فیزیولوژیک می گردد. ...

با جرأت می توان گفت که یکی از معجزات اسلام، این است که چهارده قرن پیش از این، در عصر حاکمیت جهل بر جهان، الگویی از شادگامی را به جهانیان عرضه کرد، که در دوران شکوفایی علم، دانشمندان جهان، از طریق تجربه و به تدریج، به آن نزدیک می شوند.
الگویی که اسلام برای شادکامی ارائه داده است، مبتنی بر واقعیت های انسان و جهان است، به گونه ای که همگان می توانند با بهره گیری از آن، حتی در سخت ترین شرایط زندگی، شادکام باشند و کتاب حاضر، تلاشی است متواضعانه در جهت استخراج و تبیین این الگو.
این کتاب، برای اولین بار، آموزه های پیامبر و اهل بیت را در موضوع شادی، به صورت جامع، و با نظمی نوین و آسان یاب، در اختیار همه علاقه مندان و بویژه پژوهشگران قرار می دهد، و فصل اول آن، جمع بندی این آموزه هاست که تحت عنوان «درآمدی بر الگوی شادی در اسلام » عرضه می گردد.

 

 

عنوان کتاب: تنها دویدن

نویسنده: خلیلی، نادر

رده بندی دیویی: 1386 ت 721 خ004/955

شماره ثبت: 215813

ناشر: چشمه

سال انتشار: 1383

 

«تنها دویدن» گزارشِ کارها، فعالیت ها و تجربه های معمارِ باذوقی است که در پیِ تحققِ آرزوهایش برای ساختنِ خانه هایِ گِلی زیبا، راهیِ سفرهای جالبِ پژوهشی به روستاهای ایران می شود و با پشتکار و سعیِ مداوم تلاش می کند که طرح هایش را عملی کند و نشان دهد که با معجزه ی عناصر خاک، آب، باد و آتش و با به کارگیریِ خلاقانه ی تلفیقی از شیوه های سنتی و مدرن، می توان خانه های سرامیکیِ بادوام، ضدزلزله و زیبا بنا کرد.

 

 

عنوان کتاب: دکتر حافظه


نویسنده: میسون، داگلاس. جی


مترجم: اختیاروکالتی، فرزانه


رده بندی دیویی: 1398د 971 م14/153


شماره ثبت: 106060


ناشر: یاران


سال انتشار: 1398


آیا از فراموشکاری خسته شده اید؟ آیا فراموش کاری به سراغتان آمده است؟ آیا هر روز در پیدا کردن دسته کلیدتان دچار مشکل می شوید؟ ...


شاید شما در مرحله ی اولیه فراموشکاری هستید و چیزهایی را فراموش می کنید که پیش از این آنها را فراموش نمی کردید. و یا شاید شما آن قدر مشغله ی ذهنی دارید که دیگر نمی توانید همه ی چیزهایی را که در طول یک روز انجام داده اید را به خاطر آورید. ممکن است شما اصلا حافظه ی خوبی نداشته باشید دلایل شما هر چه که باشد این کتاب را در دست دارید چون حافظه برای شما مهم است و شما می خواهید که مجبورش کنید کمی بهتر کار کند.

شبکه های اجتماعی

جستجو در میان مطالب

نماد الکترونیک

امروز4826
دیروز2511
ماه107335
همه بازدیدها19801920

شعبه مرکزی : خیابان شریعتی، تقاطع طالقانی، پلاک 173

تلفن : 8-77632007-021

ایمیل: info@kanoon-ansar.ir

ساعت کاری شعبه مرکزی

ساعات کاری شعبه امیرآباد

Design: