• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • مرجع شعبه مرکزی
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

جملات بزرگان

 

قالَ اَمیرُالمُوْمِنینَ عَلِیُّ بْنُ اَبیطالب(علیه السلام):

مِنْ کُنُوزِ الْجَنَّهِ الْبِرُّ وَ إِخْفاءُ الْعَمَلِ وَ الصَّبْرُ عَلَی الرَّزایا وَ کِتْمانُ الْمَصائِبِ.

ادامه مطلب...

 

با توجه به اینکه در روزهای مبارزه با ویروس کرونا بهتر است در خانه بمانیم و به دنیای شگفت انگیز کتاب های نخوانده سفر کنیم، هفتمین شماره «هدهد سفید» (ویژه نامه بهار) مختص گروه سنی نوجوان در قالب نسخه الکترونیک منتشر شد. در این شماره مطالب متنوعی از نویسندگان برجسته کشور در مورد موضوع این روزها یعنی ویروس کرونا و بهار پیش رو، آمده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، به منظور آشنایی هرچه بیشتر و بهتر نوجوانان با کتاب و کتابخانه، هفتمین شماره «هدهد سفید» (ویژه نامه بهار) از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور منتشر شد. ویژه نامه بهار «هدهد سفید» با توجه به شیوع بیماری کرونا در کشور و تعطیلی کتابخانه های عمومی،‌ در قالب الکترونیک منتشر شده است.

در افسانه ها آمده است هدهد هر کجا که در مسیر کاروان پرندگان، سختی و خطری پیش‌ می‌آمد، پرندگان را از مسیرهایی امن‌تر و مطمئن‌تری هدایت می‌کرد و حالا کتاب هدهدسفید می خواهد مخاطب خود را از مسیری امن‌تر به کوه قاف دانایی و زیبایی و آرامش راهنمایی کند. «هدهد نوروزی در روزهای کرونایی» نخستین بخش ویژه نامه بهار هدهد سفید است. در این بخش دلایل انتشار الکترونیکی ویژه نامه نوروزی هدهد سفید آمده، هفت خان مبارزه با کرونادیو تشریح شده و هدهد سفید پیشنهاداتی برای گذران اوقات فراغت در خانه ارائه کرده است.

باتوجه به اینکه در روزهای مبارزه با ویروس کرونا بهتر است در خانه بمانیم و به دنیای شگفت انگیز کتاب های نخوانده در قفسه کتابخانه هامان سفر کنیم، «هدهد سفید» در این شماره به معرفی دو پویش #هر_خانه_یک_کتاب‌خانه و پویش #کتابخوانی_مجازی و شرکت در بخش الکترونیک دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی پرداخته است.

«هدهد سفید» در بخش بعدی از حال و هوای بهاری نویسندگان می گوید. مرجان فولادوند با «سلحشور فصل ها و پیرمرد چاق لباس گل گلی» از قصه های نوروز می گوید و در ادامه هدیه نوروزی علی باباجانی با عنوان «ریختن برنامه در یک روز غیرعادی» آمده است. هدیه بهاری محمدسرور رجایی، نویسنده اهل افغانستان «بهار جان» است و «درخت دختر بالای پله سوم» عیدی فرهاد حسن زاده، «عکس یادگاری با نوروز ۹۹» عیدی مژگان کلهر و «چه بی چه» هم هدیه لاله جعفری به خوانندگان هدهد سفید است.

«روزها و قصه ها» بخش بعدی هفتمین شماره هدهد سفید است که داستان روزها و مناسبت های اسفندماه و فرودین ماه را روایت می کند.

در ادامه معصومه یزدانی با یادداشت «کرونا کتاب و طعم پشمک و توت فرهنگی» راه حل هایی برای هم زدن حوصله سررفته مخاطب نوجوان در روزهای خانه نشینی داده است. در نهایت ویژه نامه بهار «هدهد سفید» با داستان خواندنی «به شرط چاقو» نوشته فریدون عموزاده خلیلی به پایان می رسد.

گفتنی است، سری کتاب‌های «هدهد سفید» از اسفندماه سال ۱۳۹۷ با هدف ترویج و تبلیغ کتاب و کتابخوانی با زبان و ادبیات مناسب کودکان و نوجوانان توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور منتشر و در قفسه کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور قرار گرفته است. «هدهد سفید» کتابچه‌ای با موضوع کتاب برای کودکان و نوجوانان است که با هدف اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی در زمینه کتاب، ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، ترغیب کودکان و نوجوانان به مطالعه و انس بیشتر با کتاب و تعمیق دیدگاه مطالعاتی آنان در مواجهه با کتاب منتشر می‌شود.

 

 

نسخه الکترونیک ویژه نامه بهار «هدهد سفید» را از اینـجــا دریافت کنید.

 

 

 

منبع: نهاد کتابخانه های عمومی کشور 

 

 

 

 

شبکه های اجتماعی

جستجو در میان مطالب

نماد الکترونیک

امروز1582
دیروز3814
ماه116526
همه بازدیدها18174772

شعبه مرکزی : خیابان شریعتی، تقاطع طالقانی، پلاک 173

تلفن : 8-77632007-021

ایمیل: info@kanoon-ansar.ir

ساعت کاری شعبه مرکزی

ساعات کاری شعبه امیرآباد

Design: