• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • مرجع شعبه مرکزی
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

جملات بزرگان

 

قالَ اَمیرُالمُوْمِنینَ عَلِیُّ بْنُ اَبیطالب(علیه السلام):

مِنْ کُنُوزِ الْجَنَّهِ الْبِرُّ وَ إِخْفاءُ الْعَمَلِ وَ الصَّبْرُ عَلَی الرَّزایا وَ کِتْمانُ الْمَصائِبِ.

ادامه مطلب...

 

وب‌سایت‌ها


آشنایی بیشتر مخاطبین با فعّالیت‌های مؤسسه فرهنگی تربیت نوین از طریق وب سایت‌های زیر مقدور می‌باشد.

 

http://tarbiatenovin.ir

 

 http://ostadroozbeh.ir

 تلگرام


ارائه‌ی خدمات به عموم جامعه از طریق فضای مجازی، عمومی سازی آموزش ها را مهیا نموده است.


آدرس کانال زیر دریچه‌ای است برای آگاهی مخاطبین از تازه‌های روان شناسی و تعلیم و  تربیت :

 

ostadroozbeh@

 

 

 

 

 

در روند عرضه تولیدات فرهنگی و اکمال رسالت فرهیختگی از سال 1394 واحد انتشارات مؤسسه فرهنگی تربیت نوین تأسیس گردید. تاکنون 16 عنوان کتاب توسط انتشارات چاپ و منتشر شده است.

اسامی کتاب‌ها بدین شرح است:

تحول کودک

تحول نوجوان(1)

تحول نوجوان(2)

والد اندیشمند، فرزند اندیشمند

مدیریت خشم

آرامش روحی

تربیت کودک اندیشمند

تربیت نوجوان اندیشمند

مهارت های ارتباط مؤثر

مدیریت استرس

اثربخشی برنامۀ آموزشی پویش: بررسی کودکان با مشکلات یادگیری

تحول، نوجوان، راهبردها

مجموعه مقالات اثربخشی برنامه آموزشی مدیریت خشم

مجموعه مقالات اثربخشی برنامه آموزشی مدیریت خشم و حل مسئله

مجموعه مقالات اثربخشی برنامه آموزشی کودک اندیشمند

مجموعه مقالات اثربخشی بسته آموزشی رانندگان

 

 

 

 

ناتوانی  ویژه یادگیری، یعنی اختلال در یک یا چند فرآیند روان‌شناختی پایه که به درک یا استفاده از زبان شفاهی یا نوشتاری مربوط می‌شود و می‌تواند موجب بروز نقص در توانایی افراد در گوش کردن، فکر کردن، صحبت کردن، خواندن، نوشتن، هجی کردن یا انجام محاسبات ریاضی شود. این  اختلال شرایطی چون نقایص ادراکی، آسیب مغزی، اختلال جزئی در کارکرد مغز، نارساخوانی و زبان‌پریشی تحولی را شامل می‌شود.

این اصطلاح، دانش‌آموزانی را که به واسطه نقایص بینایی، شنیداری، حرکتی، عقب‌ماندگی ذهنی، آشفتگی‌های هیجانی یا محرومیت‌های محیطی، فرهنگی و اقتصادی به مشکلات یادگیری دچار شده‌اند، شامل نمی‌شود. به بیان دیگر دانش‌آموز با مشکلات ویژه یادگیری (SLD) به دانش‌آموزی اطلاق می‌شود که با وجود برخورداری از هوش طبیعی و نداشتن نقایص حسی، آسیب‌های شدید مغزی و مشکلات شدید عاطفی- اجتماعی، قادر به بهره‌گیری کامل از امکانات آموزش و پرورش متداول نبوده و در یک یا چند ماده درسی، ضعف محسوس و مشهود داشته باشد.

مؤسس این مرکز جناب آقای دکتر محسن شکوهی‌یکتا استاد دانشکده روان‌شناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران بوده و سرکار خانم دکتر معصومه قاسمی متخصص روان‌شناسی و آموزش کودکان استثنایی و آسیب‌شناس گفتار وزبان مدیریت آن را به عهده دارند.

تعارض های زناشویی یکی از عوامل استرس زا در خانواده محسوب می‌شوند که ابتدا بر روابط والدین و سپس بر فضای خانواده و تحول کودک تأثیر منفی بر جای خواهند گذاشت. این عامل هم به‌صورت مستقیم، با تأثیر بر خلق‌وخوی کودک موجب تنش و مشکلات رفتاری و عاطفی کودک می‌شود و هم به‌صورت غیرمستقیم با اثرگذاری بر رضایت زناشویی.
طلاق یکی از مشکلات مهم خانواده محسوب می شود. واژه طلاق تصویری از خانواده ازهم‌پاشیده، کودکان در معرض خطر، ازدواج ناموفق، تعهدهای فراموش‌شده و مشکلات شدید و زیاد مالی را تداعی می کند. اغلب افراد نسبت به طلاق نگرش مثبتی ندارند. کودکان با این دیدگاه بزرگ نمی شوند که شاید روزی یک زندگی منجر به طلاق داشته باشند و هیچ کودکی آرزو ندارد والدین او از هم جدا شوند.
طلاق والدین در تعامل والـد ـ کودک و روش فرزندپروری والدین اختلال ایجاد خواهد کرد.
در این مرکز، روانشناسان و زوج‌درمانگران مجرب با مشاوره‌های فردی، اجرای تست‌های روانشناختی و شخصیت و برگزاری کارگاه‌ها و همایش‌های آموزشی، تلاش می‌کنند يک نقشه راه درست برای تشکيل يک زندگی مناسب را پیش‌روی مراجعین ترسیم نموده و ایشان را در شکل‌گیری یک خانواده منسجم و موفق راهنمایی نمایند.

 

مرکز خدمات روان‌شناسی و مشاوره استاد روزبه، به سرپرستی جناب آقای دکتر محسن شکوهی یکتا، در شب نیمه شعبان سال 1390 فعالیت خود را آغاز کرد. این مرکز با بهره‌گیری از حضور متخصصان مجرب و ایجاد محیطی آرام و ایمن، تلاش نموده است خدماتی مفید و موثر را به مراجعین محترم ارائه نماید.

مرکز خدمات روان‌شناسی و مشاوره استاد روزبه، در حال حاضر، انواع مشاوره‌ در زمینه های ازدواج، زناشویی، خانواده؛ اضطراب، استرس، افسردگی؛ مسائل کودکان و نوجوانان؛ تحصیلی، تربیتی و تحولی؛ اختلالات روانی و بهداشت روانی؛ اختلالات یادگیری، عاطفی و رفتاری؛ مهـارت‌های زندگی و شغلی؛ سنجـش هـوش، استعداد، شخصیـت؛ طب تربیتی و تحصیلی و… را ارائه می نماید.

به علاوه، در مرکز مشاوره استاد روزبه، انواع تست‌های روان‌شناختی نیز اجرا می‌گردد. آزمون‌هایی مانند هوش، خلاقیت، رضایت زناشویی، رضایت شغلی، شخصیت، بلوغ عاطفی و اجتماعی، سازگاری، عادت‌های مطالعه، عزت نفس، انتخاب همسر، اضطراب، افسردگی، استرس، خشم، ناکامی، پرخاشگری، اضطراب امتحان، فرسودگی شغلی، بیش‌فعالی، اوتیسم و… نمونه هایی از تست های روان‌شناختی این مرکز می باشد.

شبکه های اجتماعی

نماد الکترونیک

امروز7156
دیروز3187
ماه129796
همه بازدیدها19824381

شعبه مرکزی : خیابان شریعتی، تقاطع طالقانی، پلاک 173

تلفن : 8-77632007-021

ایمیل: info@kanoon-ansar.ir

ساعت کاری شعبه مرکزی

ساعات کاری شعبه امیرآباد

Design: