• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • مرجع شعبه مرکزی
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

جملات بزرگان

 

قالَ اَمیرُالمُوْمِنینَ عَلِیُّ بْنُ اَبیطالب(علیه السلام):

مِنْ کُنُوزِ الْجَنَّهِ الْبِرُّ وَ إِخْفاءُ الْعَمَلِ وَ الصَّبْرُ عَلَی الرَّزایا وَ کِتْمانُ الْمَصائِبِ.

ادامه مطلب...

عنوان : فاطمه (سلام الله علیها) کوثر رسول

نویسنده: حسین گنجی

ناشر: طوبای محبت

شماره ثبت:177612

کدعنوان: 566146

شماره رده بندی: 1385 ف 678 گ 973/ 297

چکیده:

تحقیقی درباره ابعاد شخصیت «فاطمه زهرا (س)» و كرامات و «فضایل» ایشان است. در این اثر نخست به میلاد فاطمه و ابعاد ملكوتی خلقت ایشان اشاره شده و احادیثی درباره عظمت خلقت این بانوی بی‏نظیر اسلام نقل گردیده است. سپس اسامی مختلف فاطمه زهرا و معانی این اسماء بیان شده و سیمای نورانی آن حضرت از منظر قرآن كریم توصیف می‏گردد. نگارنده در ادامه به اهمیت محبت فاطمه پرداخته و فضایل متعددی از ایشان و مقام معنوی او در قیامت نقل می‏نماید. در پایان گوشه‏ هایی از مصایب فاطمه زهرا و كیفیت شهادت ایشان بیان گردیده است."

moareffi ketab5

عنوان : فاطمه در سوگ عدالت

نویسنده:شیخ عباس قمی

ناشر: حاذق

شماره ثبت:82203

کدعنوان: 522563

شماره رده بندی: ف773ق973/297

چکیده:

در این كتاب شش رخداد مهم از زندگانی و سیره فاطمه زهراء(س) مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. نگارنده نخست به بحث در مورد تربیت شدن فاطمه زهراء(س) در دامان پیامبر اسلام(ص) و امتزاج خلق و خوی نبوی در روح و جان ایشان پرداخته و سپس حمایت بی‌دریغ فاطمه زهراء(س) از پیامبر اكرم(ص) در فرازهای مهمی از تاریخ نبوت ایشان را به تصویر كشیده است. آنگاه به ابعادی از ازدواج فاطمه زهراء(س) با امام علی(ع) و كفویت ایشان با آن امام اشاره كرده و شایستگی كامل آن بانوی بزرگ به عنوان همسر امیرالمومنین علی(ع) را توضیح داده است. در ادامه وی به سوگواری عجیب فاطمه زهراء(س) در فراغ پدر بزرگوار خویش، خاموشی غریبانه ایشان از زمان رحلت  رسول خدا(ص) تا رحلت خویش، دفاع جانانانه ایشان از ولایت امام علی(ع)، ساده‌زیستی آن بانوی بی‌نظیر، سخاوت بی مانند ایشان و مقام والای ایشان نزد خداوند متعال اشاره كرده و روایاتی در مورد جایگاه رفیع فاطمه زهراء(س) نقل نموده است."

moareffi ketab6

عنوان : غمخانه فاطمه زهرا (س)

نویسنده:عباس قمی

مترجم: محمدرضا حسن زاده طباطبایی ضا

ناشر: سفیر صبح

شماره ثبت:58444

کدعنوان: 5512511

شماره رده بندی: غ773ق973/297

چکیده:

جمع آوری و ارایه « اسناد شیعی و سنی مصایب حضرت زهرا (س) » و رفتار صحابه با وی بعد از رحلت پیامبر اسلام محتوای این اثر را شکل می‌دهد. در این تحقیق، عقاید شیعه در این خصوص، مانند: « اقدامات مهاجمین به خانه فاطمه (س) »، آسیب‌های وارده به وی، عکس العمل، شهادت او و فرزندش محسن در فصولی جداگانه مورد بررسی قرار گرفته است. برای جزییات هر یک از وقایع مذکور، مدارکی چند ارایه گردیده و سپس برای هر مدرک، اسنادی از منابع مورد تایید فریقین به خواننده عرضه شده است.

moareffi ketab7

عنوان : نسیم بهشت : برگرفته از فاطمه (س) از ولادت تا شهادت

نویسنده: گزینش و نگارش سعیده کرمی

ناشر: نسیم انتظار

شماره ثبت:165181

کدعنوان: 558448

شماره رده بندی: ن469ک973/297

چکیده:

گزیده‏ای از كتاب «فاطمه زهرا» از «ولادت» تا «شهادت» به قلم علامه قزوینی است.

علامه قزوینی با هدف دفاع از «مظلومیت» زهرا و فرزندان معصوم او و نیز شرح مبارزات سیاسی و اجتماعی حضرت زهرا (ع) این اثر را نوشته است. در این اثر نخست از چگونگی ولادت و حسب و نسب آن حضرت سخن به میان آمده و در ادامه مسئله رشد و نمو و تربیت او بررسی شده است. نویسنده در بخشی دیگر به بیان مهاجرت زهرا به مدینه و ازدواج او با علی (ع) پرداخته و در طی آن، گوشه‏ای از فضایل و سیره او را نمایانده است. در آخرین بخش، مسئله مبارزات حضرت زهرا با ابوبكر و عمر و تلاش برای رفع غصب فدك از سوی آنها تبیین شده و كتاب با توضیحی درباره علل بیماری و سرانجام شهادت حضرت زهرا به پایان رسیده است."

moareffi ketab8

 

 

 

شبکه های اجتماعی

جستجو در میان مطالب

نماد الکترونیک

امروز2211
دیروز6551
ماه19035
همه بازدیدها5715501

شعبه مرکزی : خیابان شریعتی، تقاطع طالقانی، پلاک 173

تلفن : 8-77632007-021

ایمیل: [email protected]

ساعت کاری شعبه مرکزی

ساعات کاری شعبه امیرآباد

Design: