• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • مرجع شعبه مرکزی
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

جملات بزرگان

 

قالَ اَمیرُالمُوْمِنینَ عَلِیُّ بْنُ اَبیطالب(علیه السلام):

مِنْ کُنُوزِ الْجَنَّهِ الْبِرُّ وَ إِخْفاءُ الْعَمَلِ وَ الصَّبْرُ عَلَی الرَّزایا وَ کِتْمانُ الْمَصائِبِ.

ادامه مطلب...

future2

اميرالمؤمنين علي عليه اسلام : آنكه به استقبال آينده مي رود بيناترين

است و آنكه به آينده پشت مي كند سرانجام سرگردان مي ماند .

کلوپ آینده پژوهی که از اواخر سال1391 با مساعدت کانون اسلامی انصار فعالیت خود را با حضور تعدادی از اعضاء کانون آغاز نموده، در پی آن است تا در قالب رویکردی آموزشی پژوهشی، به موارد ذیل بپردازد:

1- تحقیق در باره نگاه علمی به آینده ،

2- ترویج و آموزش نگاه علمی به آینده ،

3- انجام پژوهش برای پاسخ به دغدغه های جامعه مخاطب در حوزه آینده پژوهی.

انیشتن: ابتدائي ترين دليل اهميت مطالعة ((آينده)) اين

است كه بناست مابقي عمرمان را درآن بگذرانيم.

آینده پژوهی چیست؟

این رشته که کمتر از 5دهه است جای پای خود را در دانشگاههای دنیا به عنوان یک رشته راهبردی باز کرده ، در ایران نیز از سال 1387 اولین دوره آن در دانشگاه امام خمینی(ره) آغاز و به تدریج دیگر دانشگاههای کشور با طراحی دوره هایی با گرایشهای سیاسی، فرهنگی ، علم و فناوری، مهندسی و ... ادامه دارد. لذا این رشته محمل ورودی تمامی گرایشهای علمی در حوزه های طبیعی و اجتماعی می باشد.

یک تعریف عام از آینده پژوهی : عبارت است از شناخت و بکارگیری مهارتهای فردی و اجتماعی در راستای شناخت بهتر محیط و اینکه در آینده چه رخدادهایی می تواند اتفاق افتد و از بین این رخدادها کدام احتمال وقوع بیشتری خواهد داشت و در ادامه چه رخدادهایی برای ما مطلوب تلقی می شوند.

هدف کلی کلوپ آینده پژوهی : به حول و قوه الهی کلوپ آینده پژوهی می تواند با همیاری علاقه مندان به این حوزه به تدریج برخی فعالیتهای آموزشی و پژوهشی را به اقتضای علاقه ی افراد و ظرفیتهای بوجود آمده سازماندهی نماید.

فعالیت کنونی کلوپ آینده پژوهی : در این راستا یکی از پروژه هایی که از اواخر سال1393 به شکل متمرکز در این کلوپ آغاز شده: "آینده پژوهی تأمین آب کشاورزی جهت تولید گندم تا افق1404 " می باشد.

با توجه به هم پوشانی موضوعی این تحقیق با تجارب و تخصصهای جزئی و فراگیر مرتبط با حوزه های تأمین آب ، کشت گندم ، فرآوری گندم و مصرف گندم ، به این وسیله از تمامی افرادی که تمایل به حضور در کارگاههای موضوعی مربوطه دارند و همچنین متخصصین حوزه اینترنت ، پشتیبانی پایگاه اطلاع رسانی و افرادی که تمایل به همکاری در اجرای این پژوهش دارند ؛ دعوت می شود تا برای کسب آگاهی اولیه و اعلام دیدگاه خود به پایگاه www.msfs.ir مراجعه و یا با رایانامه این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید مکاتبه و یا با شماره های 09124868932 و 77632007 داخلی 258 (آقای عظیمی دانشجوی دکتری آینده پژوهی ) تماس حاصل نمایند.

جلسه هم اندیشی با علاقه مندان مشارکت در فعالیت کلوپ آینده پژوهی در هفته اول خرداد ماه در کانون اسلامی انصار برگزار خواهد شد.

شبکه های اجتماعی

جستجو در میان مطالب

نماد الکترونیک

امروز3926
دیروز3851
ماه17671
همه بازدیدها17808179

شعبه مرکزی : خیابان شریعتی، تقاطع طالقانی، پلاک 173

تلفن : 8-77632007-021

ایمیل: [email protected]

ساعت کاری شعبه مرکزی

ساعات کاری شعبه امیرآباد

Design: