• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • مرجع شعبه مرکزی
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

جملات بزرگان

قال الصادق عليه ‏السلام :

مَن تَعَلَّمَ العِلمَ و َعَمِلَ بِهِ و َعَلَّمَ لِلّهِ دُعِىَ فى مَلَكُوتِ السَّماواتِ عَظيما فَقيلَ: تَعَلَّمَ لِلّهِ و َعَمِلَ لِلّهِ و َعَلَّمَ لِلّهِ؛

ادامه مطلب...

 

yek ghach hendevane ketab

 

 

کتاب پیت خوش تیپ در مدرسه؛ پیت گربه هه

 

1

 

 

نویسنده: جیمز دین

مترجم: بهروز پارسا

سال چاپ: 1394

توضیحات کتاب:مجموعه می توانم بخوانم دوزبانه پیت گربه هه؛ نمی تواند تصمیمی بگیرد که چه بپوشد تا در مدرسه معرکه به نظر برسد.پیت یاد می گیرد این که چطور لباسی بپوشی باعث می شود معرکه به نظر برسی نه این که چه چیزی بپوشی

 

کتاب موش کتابخانه

 

2

 

 

برنده مدال طلای نشریات و جایزه ملی تربیت 2007و کتاب سال 2008

نویسنده: دانیل کرک

مترجم: محبوبه نجف خانی

ناشر:آفرینگان

سال نشر: ۱۳۹۲

توضیحات کتاب:

سام موشی است که ‌درسوراخ کوچکی توی دیوار پشت قفسه کتاب های مرجع کتابخانه ای زندگی می کند و شب ها کتاب ها را می خواند. روزی تصمیم می گیرد خودش کتاب بنویسد. او کتاب های خود را لا به لای کتاب های کتابخانه می گذارد و وقتی علاقه خانم کتابدار و بچه ها را برای آشنایی با نویسنده این آثار می بیند ترتیبی می دهد تا هر کسی خود را نویسنده بداند....

 

کتاب گاو بنی اسرائیل

 

3

 

 

ترجمه : محمد رضا سرشار

چاپ پنجم

ناشر : موسسه فرهنگی منادی تربیت

داستان این کتاب داستان قوم بنی اسرائیل است.

 

کتاب سار کوچولو نمی تواند پرواز کند

 

4

 

 

نویسنده: جنیفر برن

مترجم: محبوبه نجف‌خانی

ناشر: آفرینگان

سال نشر: ۱۳۹۲

توضیحات کتاب :کلوین یک سار است که همراه گروهی از سارها زیر لبه ی بام انباری قدیمی زندگی می کند. او با سارهای دیگر تفاوت دارد. هنگامی که آن ها به دنبال شکار و پیدا کردن آب و دانه اند، کلوین سرگرم خواندن کتاب هاست.در اواخر بهار که سارهای کوچولو پرواز کردن را یاد می گیرند او در کتابخانه درباره ی چیزهای مختلف دانش کسب می کند. پائیز از راه می رسد و سارها آماده کوچ می شوند ولی کلوین پرواز کردن بلد نیست، سارها ناچار دور کمر او را با طناب می بندند و او را به هوا می برند. پس از چند روز پرواز کلوین متوجه تندبادی می شود که به سمت آن ها می آید، او با شناختی که درباره تندباد و راه نجات از آن، از طریق مطالعه کتاب ها کسب کرده است به موقع به سارها هشدار می دهد و آن ها را به غاری هدایت می کند و آن ها را نجات می دهد.این اثر به ارزش کتاب و کتابخوانی همراه با ارزش تجربه کردن و نیز ارزش تنوع در جامعه می پردازد.

گزیده ای از کتاب :

خیلی بد است که به پرنده ای بگویند:کرم

این جور موقع ها کلوین با غصه پرهایش را جمع

می کرد وزیر لب می گفت:خیلی ناراحت کننده

است که با زخم زبان دل کسی را بشکنند.

 

کتاب تق تق ما! گاوهایی که تایپ می کنند

 

5

 

 

برنده جایزه بین الملی

نویسنده: دورین کرونین

مترجم:اکرم حسن

ناشر:ققنوس

سال نشر: ۱۳۹۱

توضیحات کتاب:

در سرزمین ادبیات، قانون ها با قوانین واقعیت تفاوت دارد؛ این را دیگر همه می دانند. ممکن است در دنیای ادبیات درخت ها حرف بزنند، آب ها سربالا بروند، ماه با خورشید دعوایش شود و حتی شاید گاوها هم بتوانند تایپ کنند! این اتفاق آخری همان اتفاقی است که در کتاب تق تق ما! گاوهایی که تایپ می کنند می تواند فرزند شما را متعجب و شگفت زده کند و بعد از چند لحظه او را بخنداند. دورین کرونین، در این کتاب کوتاه وخواندنی، تلاش کرده است، با استفاده از دنیای داستان وخلق اثری ادبی، کمی با ذهن مخاطب خود بازی کند و او را با نخستین قدم ها و پله های دنیای اندیشه آشنا سازد.

اگر نه خود کتاب و نه نویسنده ی آن درباره ی ارتباط این کتاب و تقویت توان فلسفی ذهن کودکان سخنی نگفته اند، بدون شک می توان این کتاب را از آن دسته کتاب هایی دانست که خواندن شان می تواند، برای کودک، پرسش هایی جدید و اصیل ایجاد کند که چه بسا مسیر زندگی او را در آینده چند گامی تغییر دهند.

طنز ساده و دلنشین کتاب و تصویرهای دیدنی اش دو وجه مثبت دیگر این اثر هستند که باعث می شوند توصیه ی این کتاب، به عنوان اثری خواندنی و معقول باشد. داستان گاوهایی که می توانند تایپ کنند و اعتراضات شان را به شکل مکتوب به صاحب مزرعه منتقل نمایند.... پیشنهاد ما این است که چند دقیقه ای را به خواندن آن اختصاص دهید. کم ترین نتیجه ی آن لبخند پر رنگی خواهد بود که با خواندن آن بر صورت تان نقش خواهد بست.

 

کتاب شاهزاده خوشبخت

 

6

 

 

نویسنده: شاگا هیراتا

مترجم: بیژن نامجو

موضوع : داستانهای حیوانات , داستانهای تخیلی

ناشر : قدیانی

تاریخ نشر : 1391

موضوع کتاب : "در بالای شهر روی ستونی بلند مجسمه شاهزاده خوشبختی قرار داشت كه همه مردم آن را می‌ستودند. روزی پرستویی كه عازم مصر بود، روی پای پادشاه اتراق نمود و با چیز خارق‌العاده‌ای روبه‌رو شد. او دید كه شاهزاده گریه می‌كند. علت را از او پرسید. شاهزاده نیز از فقرایی كه در شهر زندگی می‌كردند گفت و از او خواست كه هر قطعه از بدنش را كه از طلا ساخته شده است به فقرا بدهد، حتی چشمانش را. پرستو نیز این كار را كرد. وقتی دید كه شاهزاده، دیگر نمی‌تواند ببیند تا ابد پیش او ماند. وقتی زمستان فرا رسید دانست كه مرگش حتمی است. از شاهزاده خداحافظی نمود و جلوی پای او افتاد و مرد. مردم شهر وقتی دیدند مجسمه دیگر زیبایی ندارد آن را ذوب كردند و قلب سربی او را كه ذوب نمی‌شد همراه با جسد پرستو در آشغال‌ها ریختند. خداوند به فرشتگانش دستور داد آن دو چیز گرانبها را نزدش ببرند. خداوند به آنها گفت انتخاب شما شایسته بود و پرنده تا ابد در باغ بهشت آواز خواهد خواند و شاهزاده خوشبخت تا ابد در شهر طلایی به ستایش من خواهد پرداخت.

 

شما مجاز به درج دیدگاه نیستید! شاید باید در سایت عضو و یا وارد شوید.

امروز2273
دیروز2968
ماه48401
همه بازدیدها3149412

شعبه مرکزی : خیابان شریعتی، تقاطع طالقانی، پلاک 173

تلفن : 8-77632007-021

ایمیل: info[at]kanoon-ansar[dot]ir

ساعت کاری شعبه مرکزی

ساعات کاری شعبه امیرآباد

Design: