Array ( [Itemid] => 189 [option] => com_k2 [view] => item [id] => 3145:نشست-نقد-و-بررسی-رمان-دالان-بهشت [lang] => article1 )
^
یکشنبه, 21 دی 1393 ساعت 00:00

نشست نقد و بررسی رمان دالان بهشت

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

«ادبیات عامه پسند به نظر من یک ضرورت برای ادبیات است؛ یعنی به عنوان یک ضرورت اولیه برای کسانی که می‌خواهند خواندن ادبیات را شروع کنند» زنوزی جلالی

کتابخانه کانون اسلامی انصار در راستای گسترش فرهنگ کتاب وکتاب خوانی برگزار می کند:

جلسه نقد و بررسی رمان «دالان بهشت» با حضور نویسنده اثر سرکارخانم نازی صفوی

زمان: 22 دی ماه ساعت 10 تا 12

مکان: کانون اسلامی انصار، شعبه مرکزی، تالار ابن سینا

شرکت برای عموم آزاد (و رایگان) است.

كار دختر و پسر جوانی به خاطر توقع های زیاد دختر، به جدایی می كشد. پسر می رود و زندگی دوباره تشكیل می دهد و دختر در تنهایی خودش، متوجه اشتباهش می شود.

بعد از ماجراهایی دختر و پسر داستان، دوباره به هم می رسند. به نظرتان از سوژه ای تا به این حد تكراری و كلیشه ای می شود داستانی خوب و خواندنی درآورد؟

نازی صفوی نشان داده كه می شود. او در دالان بهشت با پرداخت خوب روحیات دختر توانسته كاری متفاوت ارائه بدهد. رمانی که تا سال 92 سومین كتاب پرفروش 14سال اخیر بوده است(بعد از بامداد خمار و چراغ ها را من خاموش می كنم)

نثر داستان روان و آسان است. در عین حال گفتگوهای درونی نویسنده با خود به صورت ادبی، پخته و زیبا، باعث شده کتاب ارزش خواندن پیدا کند و از رمان های زمان خود پیشی بگیرد. نویسنده، داستان بسیار جالبی از زندگی مشترک جوانان و مفاهیم مهمی درباره خواسته همسران از یکدیگر را به تصویر می کشد.

نازی صفوی متولد 1346 در تهران با نوشتن رمان "دالان بهشت" و پس از آن رمان "برزخ اما بهشت" به نویسنده ای پر مخاطب تبدیل شد. گرایش و علاقه او بیشتر به مطالعه کتاب های روانشناسی و آثار کلاسیکی چون دیوان حافظ و مثنوی معنوی می باشد که در آثارش نیز نمود دارند. صفوی نوشتن را از دوران مدرسه آغاز کرد اما بطور رسمی با نوشتن رمان "دالان بهشت" در سال 1378 در ردیف نویسندگان قرار گرفت. او در نوشتن از حس خود کمک می گیرد و چندان مقید به شناخت و تاثیر پذیری از مکاتب، اصول و قواعد حاکم بر داستان نویسی نیست. کتاب دیگر صفوی "تا بهشت راهی نیست" نام دارد. در مجموع با کتاب اخیر 3 گانه او كامل می شود.

رمان "دالان بهشت" بیش از 30 بار تجدید چاپ شده است. این رمان در امریکا با ترجمه مسعود جامع الصنایعی منتشر شده است.

 

خواندن 7458 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 28 دی 1393 ساعت 09:56

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

برای انصراف کلید Esc را فشار دهید

 

 

پایگاه خبری قطره پاک

 

 

تقویم برنامه ها

اوقات شرعی

Instagram logo

Instagram link

logo aparat web