Array ( [Itemid] => 357 [option] => com_k2 [view] => item [id] => 3558:safe_kids [lang] => امور-آفرینش )
^
دوشنبه, 05 مهر 1395 ساعت 19:19

کلوپ کودک ایمن - ناجی فردا

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

از ابتداى زندگى بشر تاكنون هميشه اقداماتى جهت جلوگيرى از بروز صدمات و حوادث صورت گرفته اما نداشتن آگاهى و اطلاعات كافى آسيب پذيرى را بالا ميبرد. در اين ميان كودكان به دليل نداشتن تصور درست از حوادث آسيب پذيرى بيشترى دارند از همین رو آموزش و آشنایی با انواع حوادث و خطرات میتواند باعث تغییر و تحول و درک بیشتر کودک در حوزه ایمنی شود.

از آنجایی که بهترین سرمایه گزاری در زمینه پیشگیری، آموزش کودکان خواهد بود، گروه کودک ایمن – ناجی فردا، طرح و برنامه های اصلی خود را در راستای " فرهنگ سازی برای ایمنی" برای این گروه سنی تنظیم کرده است؛

کودکان بسیار می فهمند و میتوانند مطالبی را که دریافت کرده اند، تجزیه و تحلیل کرده و به کار ببندند، اما برای رسیدن به این هدف بایستی با زبان خود کودکان با ایشان صحبت کرد، با زبان ساده و بازی گونه، چرا که بازیها تاثیرات عمیقی بر ذهن و یادگیری کودکان دارند و بخش اعظمی از آنچه هر کودک فرا میگیرد از طریق بازیهاست؛

به همین جهت در آموزش ایمنی به کودکان و گسترش فرهنگ ایمنی، از ساخت بازیهای گوناگون و اسباب بازی های خلاقانه در این حوزه تا برگزاری کارگاه ها و ساخت ماکتهای آموزشی و.... بهره گرفته ایم.

هدف اصلی گروه، ارتقای سطح ایمنی در دو بخش پیشگیری و مقابله است.

از دیگر اهداف ما آشنایی کودکان با مهارتهای خود امدادی، مهارتهای اولیه امداد و نجات، مهارتهای ایمنی برای افزایش ایمنی، مفاهیم اولیه بحران و شناخت رفتار مقابله ای مناسب و ایمن سازی فضاهای نگهداری کودکان است.

گروه "کودک ایمن ، ناجی فردا" از سال 1392 شروع به فعالیت در حوزه فرهنگ ایمنی نموده است.

خواندن 956 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 05 مهر 1395 ساعت 19:41

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

برای انصراف کلید Esc را فشار دهید

تقویم برنامه ها

اوقات شرعی

Instagram logo

Instagram link

logo aparat web